PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 999 373
oceny
8,6 10 1 999373
6,8 42
oceny krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

Niesamowicie przereklamowany film o murzynie czarodzieju z myszą i z pęcherzem Hanksa w tle.

ocenił(a) film na 10
lerman89

w kolejnym tle jest jeszcze gumowy młotek , ale to juz pewnie wiesz, zadawaj sobie 2 razy, moze byc 3 , ...

ocenił(a) film na 2
riko62

Ten film jest do niczego, Henks ma dwie miny a ten drugi ani jednej... Jedyna ciekawa scena to napisy końcowe.

ocenił(a) film na 10
espania44

tak wlasnie jest w tych koncowych napisach , " jestem debilem a durnia robie z siebie na wlasne zyczenie " , jaki jeszcze film ci sie nie podoba ??

ocenił(a) film na 10
riko62

Jeszcze inne jej oceny mnie powalają. Pianista 1/10, Skazani na Shawshank 1/10, Leon zawodowiec 4/10.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

typowy ogladacz polskich debilnych telenowel , - wynik - zlasowany mozg

ocenił(a) film na 1
riko62

haha, od lat riko gada o telenowelach i wmawia innym ze je ogladaja. To juz kompleks. Wiem, że rodzice cie zmuszali do ogladania telenowel i je pokochales, ale czy musisz sie osmieszac w oczach innym tym, ze je lubisz? Kazdy krytyczny temat i riko juz szczeka i to samo, a jak go ktos uciszy argumentami, bo on prócz szczekania i swoich telenowel nie ma zadnego argumentu, to ucieka od razu i odcina sie. Ha ha ha.

ocenił(a) film na 10
fankaczynskiego10

dla gebilnych ogladaczy polskich durnych telenowel argumenty sa zbedne...

ocenił(a) film na 2
riko62

Przynajmniej nie mam czegoś takiego w avatarze...

ocenił(a) film na 8
espania44

AHAHAHHAHAHA ZMIERZCH 10/10 HAHAHAHHAHA

ocenił(a) film na 8
TheMateuszNH

I ty mówisz o minach w filmie? Twoja ulubiona bohaterka przez pierwsze 3 części też ma tylko jedną, potem się wysiliła i zrobiła dwie albo nawet trzy.

ocenił(a) film na 10
espania44

masz masz, tylko nie ogarniasz tego swoim zlasowanym mozgiem , przestan ogladac telenowele dla debili , to masz jeszcze cien szansy , z tym ze nie na pewno...

ocenił(a) film na 10
riko62

Ziom, ale weź jej jakoś logicznie wytłumacz a nie ją jedziesz. Skoro zrozumiałeś Zieloną Milę to chyba jesteś mądrzejszy.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

to byla tylko porada, telenowele dla debili lasuja mozgi a potem przychodzi taki tutaj i robi z siebie glupa na wlasne zyczenie , robienie z siebie glupa na wlasne zyczenie , jest normalne ???

ocenił(a) film na 10
riko62

Bez owijania w bawełnę...nie.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

ciesze sie , wlasnie zaczynam , ogladac odc 8 , ....

ocenił(a) film na 10
espania44

Zmierzch 10/10 . Nie mam pytań hahahaha :D
Widocznie nie zrozumiałaś tego filmu. Ale czemu się dziwię, nie ma filmu którego by ktoś nie zjechał. Szkoda że nie uzasadniłaś swojej oceny jakoś konkretniej, bo argumenty które podałaś są krótko mówiąc beznadziejne.

ocenił(a) film na 2
maladzonaga

Henks wygląda jak ułomny umysłowo, ma dwie miny i ciągle skrzeczy, ten Murzyn buczy, zoo normalnie. Fabuła jest do niczego, jakieś muszki latające i to ma być dramat? To chyba słabe fantasy jest... Hahaha, ta scena z zepsutym krzesłem elektrycznym była przezabawna, co to ma w ogóle być? Film stulecia? Ci współczujący strażnicy... jakby na serio w więzieniach tacy byli... tanie granie na emocjach... kiepska muzyka...

ocenił(a) film na 10
espania44

Film pokazuje że nawet klawisze pracujący na bloku śmierci też mają ludzkie odruchy i nie są obojętni na ludzki los. Murzyn jak to ujęłaś nie buczał tylko płakał bo był bardzo emocjonalnym człowiekiem i było mu szkoda wszystkich ludzi którzy cierpieli przez sytuację ze śmiercią dziewczynek.
Nie było żadnego zepsutego krzesła, tylko gąbka nie byłą mokra inteligentna istoto. A muzyka była świetna, bardzo emocjonalna. Współczuję ci że nie pojęłaś sensu tego film, może za kilka lat.

ocenił(a) film na 2
maladzonaga

Daj spokój, dorosły wielki facet, który buczy jak dziecko. To nie jest normalne, a na pewno nie propaguje zdrowych wzorców. W zasadzie to niczego ten film nie pokazuje, oprócz tego, ze faceci stają rzędem i ryczą jeden po drugim. Jeden bo mu smutno, następny bo smutno że smutno temu drugiemu... Jedyny, który nie ryczy jest całkiem zły.

"Nie było żadnego zepsutego krzesła, tylko gąbka nie byłą mokra inteligentna istoto."

Jestem inteligentna, wiem o tym, ale dzieki ;) ;*

"A muzyka była świetna, bardzo emocjonalna."

Świetna muzyka to była do "Zmierzchu", posłuchaj sobie. Tutaj to takie typowe mierne holywod. Henks to w ogóle kosmos jest, faceta wszędzie wsadzają, a jego gra przyprawia mnie o ataki śmiechu... Pamiętam tę scenę w "Filadelfii" jak tłumaczył operę czy coś... No to nie jest normalne, jak jesteś chory to nie zajmujesz się czymś takim, tylko siedzisz w szpitalu... A on był zabawny w tej czerwieni...

ocenił(a) film na 10
espania44

Zmierzch niczym mnie nie zachwycił, a okazywanie emocji to całkiem ludzki odruch, możesz tego nie rozumieć jeszcze. Dobra kończę tą rozmowę na dzisiaj, mam nadzieję że jeszcze dasz radę napisać jakiś logiczny argument dlaczego tak go oceniłaś, bo na razie narzekasz że John jest beksą a Hanks*(a nie Henks) przyprawia cię o atak śmiechu. Podejrzewam że jak była scena egzekucji Coffey'ego to ryłaś ze śmiechu ;)

ocenił(a) film na 2
maladzonaga

A na co mam narzekać? Ten film się kupy nie trzyma, jest bez sensu, żadnej normalnej rozprawy sądowej, en gościu dziewczynkom nic nie zrobił, ale był taki smutny, jakby jednak zrobił, strażnicy w więzieniu zajmujący się tylko pocieszaniem biednego więźnia, równie dobrze mogliby przyjąć, że cała reszta też jest bez winy. OMG, co to jest właściwie? Murzyn, który cały czas nie potrafi normalnie powiedzieć co zrobił, skoro potrafi to zaprezentować? Czemu nie mógł pokazać policji? Taki tępy był?

ocenił(a) film na 10
espania44

John pracował w pobliżu i akurat zobaczył dziewczynki i zrobiło mu się ich żal. A to że inni zobaczyli go z nimi to pomyśleli że on to zrobił i to on został skazany. To były czasy kiedy czarny miał mniejsze prawa więc nie miał większych szans żeby się bronić.
W filmie są pokazane niektóre rzeczy w sposób którego niektórzy mogą nie zrozumieć. A rozprawę sądową pominięto.

espania44

"Ten film się kupy nie trzyma, jest bez sensu, żadnej normalnej rozprawy sądowej"

Twoja wypowiedź kupy się nie trzyma. Kiedy ludzie trafiają na blok śmierci, przed, czy po skazaniu na śmierć?


"en gościu dziewczynkom nic nie zrobił, ale był taki smutny, jakby jednak zrobił"

Próbował pomóc, ale nie był w stanie. Rzeczywiście to dziwne, że był smutny.


"strażnicy w więzieniu zajmujący się tylko pocieszaniem biednego więźnia"


Nikt, nikogo nie pocieszał. Traktowali więźniów z szacunkiem. Ty być chciała tortury?


"Murzyn, który cały czas nie potrafi normalnie powiedzieć co zrobił, skoro potrafi to zaprezentować? Czemu nie mógł pokazać policji? Taki tępy był?"


A co by to zmieniło? Film straciłby swoją tajemnicę, a czarny i tak nie miałby szansy na ponowny proces w tamtym czasie.

ocenił(a) film na 10
marcin261287

Myślę że to jest dobre podsumowanie całej dyskusji.

maladzonaga

A jeszcze lepszym jest jej ocena 10/10 dla Zmierzchu ;)

ocenił(a) film na 10
marcin261287

Wiesz każdy ma inny gust, ale faktycznie trochę śmieszne xd

maladzonaga

No chyba nie można mieć aż tak złego gustu. Musi chodzić o coś innego...

ocenił(a) film na 10
marcin261287

Uwierz mi że można mieć gorszy gust filmowy.

maladzonaga

Masz rację. Na pewno są gorsze filmy od Zmierzchu... co prawda żaden tytuł nie przychodzi mi do głowy, ale są ;)

ocenił(a) film na 10
marcin261287

Kac Wawa

maladzonaga

Dla tego dzieła jest osobna kategoria.

ocenił(a) film na 10
marcin261287

Dla zmierzchu też powinna być.

maladzonaga

A nastolatki emo powinno się izolować od społeczeństwa.

ocenił(a) film na 10
marcin261287

Dobra może na takie tematy to na privie co? xd
Bo spam robimy.

maladzonaga

Moderacja na tym portalu to żart. Na znacznie grubsze sprawy nie reagują, więc spokojnie.

ocenił(a) film na 10
marcin261287

Ja jestem spokojny, nie boję się moderatorów ale nie lubię robić spamu, dla własnej przyzwoitości.

maladzonaga

Ten temat sam w sobie podchodzi pod spam.

ocenił(a) film na 10
marcin261287

W sumie racja.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

i dobrze ze robicie spam , kto czyta nie bladzi.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones